Skip directly to content

Телеміст «Антибіотикорезистентність - виклик 21-го століття. Сучасні тенденції та шляхи вирішення»

Шановні колеги,

12 липня 2018 року за підтримки компанії Пфайзер відбулася міжнародна науково-практична конференція-телеміст «Антибіотикорезистентність - виклик 21-го століття. Сучасні тенденції та шляхи вирішення», присвячена проблемам раціонального використання антибактеріальних препаратів.

У конференції взяли участь експерти в області антибіотикорезистентності, аудиторія склала більш ніж 550 фахівців 3 країн - Білорусі, Грузії і України, причетних до боротьби з цією широкомасштабної проблемою.

Завдяки сучасним технологіям, більше 100 учасників змогли підключитися до телемосту онлайн.

Сесія питань та відповідей, живе спілкування, обмін думками і досвідом - все це дозволило сконцентруватися на головному питанні: раціональне використання антибактеріальних лікарських засобів.

Професор Козлов Р. С. (Смоленськ, Росія) відкрив конференцію доповіддю «Антибиотикорезистентність як загроза національній безпеці: сучасні тенденції та шляхи вирішення», висвітливши сучасні тенденції принципів вибору раціональної терапії і стрімку динаміку формування резистентності, а також її кореляцію з частотою використання тих чи інших антибактеріальних препаратів. Аудиторії були представлені актуальні дані чутливості мікроорганізмів, а також була порушена тема терапевтичної еквівалентності оригінальних і генеричних антибіотиків.

Телеміст продовжив професор Маттео Бассетті (Італія, Удіне) з доповіддю «Як узгодити адекватну терапію і раціональне використання антимікробних препаратів у лікуванні важких інфекцій?», в якому поділився клінічними даними по лікуванню важких пацієнтів, а після, під час дискусії, відповідав на численні практичні питання аудиторії.

Професор Дубров С. О. (Київ, Україна) завершив захід доповіддю «Проблема антибіотикорезистентності в Україні. Перспективи її подолання» про фактори, що призводять до нераціонального використання антимікробних препаратів, і поточної чутливості мікроорганізмів в Україні та світі. Він також запропонував аудиторії найбільш актуальні та високоефективні терапевтичні комбінації, грунтуючись на останніх даних міжнародних рекомендацій. «Не варто чекати, що ситуація зміниться. Нічого не станеться, якщо зміни не почнуться в нас самих» - підсумував зустріч професор Дубров С. О.

Учасники подякували компанії Пфайзер за рішучість протистояти глобальним викликам інфекційних захворювань за допомогою активної стратегії, лідерство в глобальній політиці, забезпечення доступу до інноваційних засобів епідеміологічного нагляду та наданню великого портфеля лікарських засобів для лікування пацієнтів з важкими інфекціями в усьому світі.