Skip directly to content

Препарат «Еліквіс» (апіксабан) - №1 у світі серед інших нових пероральних антикоагулянтів

Препарат «Еліквіс» (апіксабан)1  був названий №1 у світі серед інших нових пероральних антикоагулянтів (НОАК) за кількістю днів призначеного лікування пацієнтам* за даними аналітичної платформи IQVIA MIDAS за II квартал 2019 року 2-3.

*Розрахунок зроблено використавши дані  IQVIA MIDAS Sell-In / Sell-Out за II квартал 2019 року. Стандартні упаковки розділені на рекомендовану кратність прийому протягом 24 годин.

Еліквіс (апіксабан) - пероральний селективний інгібітор Ха фактора згортання крові. Препарат доступний у дозах 2,5 мг і 5 мг.

Даний препарат застосовується для:

 • Профілактики інсультів та системної емболії у дорослих пацієнтів з неклапанною фібриляцією передсердь, які мають один або кілька факторів ризику, таких як
  • наявність у анамнезі інсульту чи транзиторної ішемічної атаки,
  • вік від 75 років,
  • артеріальна гіпертензія,
  • цукровий діабет,
  • симптоматична серцева недостатність (щонайменше клас II за класифікацією Нью-Йоркської кардіологічної асоціації).
 • Лікування тромбозу глибоких вен (ТГВ) та тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА), а також профілактика рецидивів ТГВ та ТЕЛА у дорослих
 • Профілактика венозної тромбоемболії у дорослих пацієнтів, які перенесли планову операцію з протезування колінного або кульшового суглоба для форми випуску 2,5 мг.

У 2019 р завершено когортне дослідження NAXOS (EvaluatioN of ApiXaban in strOke and Systemic embolism prevention) - найбільший в європейській клінічній практиці аналіз даних по вивченню ефективності і безпеки застосування пероральних антикоагулянтів у пацієнтів з неклапанною ФП в реальній практиці. За матеріалами виступу на Конгресі Європейського товариства кардіологів (European Society of Cardiologists - ESC) 321 501 пацієнтів були включені в аналіз.

 Дане дослідження показало, що застосування препарату Еліквіс було пов'язано з більш низьким рівнем частоти великих кровотеч, інсультів і системної емболії у порівнянні з лікуванням антагоністами вітаміну K.

Також при застосуванні Еліквісу було відзначено зниження частоти великих кровотеч і порівнянна частота розвитку інсульту та системної тромбоемболії в порівнянні з застосуванням дабігатрану або ривароксабану 2,4

Посилання: 

1. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу ЕЛІКВІС (ELIQUIS®). Затверджено Наказ МОЗ України 27.06.2014 № 437 РП, № UA/13699/01/01; № UA/13699/01/02. Зміни внесено: Наказ МОЗ України 05.07.2019 №1554. 2. Портал Consilium Medicum: https://con-med.ru/company-news/preparat-elikvis-apiksaban-stal-noak-1-v-mire-.html  3. IQVIA MIDAS, Days of Treatment volume a calculation of IQVIA Standard Units, Q2 2019, divided by recommended administration of each NOAC within 24hrs. [apixaban BID, dabigatran BID, edoxaban QD, rivaroxaban QD] 4.Steg PG. Apixaban in the prevention of stroke and systemic embolism in patients with atrial fibrillation in real-life setting in France SNIIRAM study. Presented at the European STudy of Cardiology 2019 Congress, September 1, 2019; Abstract 1362

PP-ELI-UKR-0059